Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Na nowy tydzień

„Góry i morze w letnim zachodzącym słońcu,
nie przemawiają do nas ludzkim głosem,
ale ciszą i pięknem natury
roztaczającej się dokoła.
Nie marnujmy takich chwil,
ale napełniajmy się nimi
i wracajmy wyciszeni”
Mirosława Juchnik

Ciekawostki

5 ton żywności przekazaliśmy w ubiegłym tygodniu mieszkańcom gminy. Dla przykładu podam, że pięcioosobowa rodzina otrzymała 250 kg różnych produktów. Dodatkowo czterdzieścioro dzieci z gminy wyjedzie w okresie wakacji na kolonie. Myślę, że to spora, kolejna pomoć dla naszych mieszkańców.

Zaproszenie

W związku z naborami na operacje z zakresu:

Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej[budowa/przebudowa obiektów infrastruktury rekreacyjno-turystycznej] Czytaj dalej

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie przed Burzą

Opis: Spodziewane są miejscowe burze o małym natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. Podczas burz może spaść do 15 mm deszczu w ciągu godziny, grad o średnicy 1 cm, a wiatr w porywach osiągać do 80 km/h. Czytaj dalej

Ostrzeżenie

Silne burze z gradem/2:
IMGW-PIB OSTRZEGA podkarpackie, silne burze z gradem w dzień 06.06 i w nocy 06/07.06, opady deszczu do 60 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Na obszarze województwa obserwuje się burze z opadami deszczu których wysokość
miejscami wynosi 30 mm.
Prognozuje się dalsze występowanie burz. Łącznie z opadami, które już wystąpiły na południu województwa, sumaryczna wysokość opadów miejscami wyniesie od 40 mm do 50 mm,lokalnie 60 mm. Lokalnie opady gradu. Porywy wiatru do 80 km/h.