Co nas czeka w tym tygodniu?

Dzień dobry w kolejny poniedziałek!

Co nas czeka w tym tygodniu?

Dzień rozpocząłem od spotkania zorganizowanego przez Podkarpacki Oddział ARiMR, które było poświęcone „Rozwojowi rolnictwa w powiecie leżajskim, łańcuckim oraz rzeszowskim”.

W tym tygodniu zaplanowane są posiedzenia Komisji Oświaty, Budżetu oraz sesja Rady Gminy Leżajsk.  Radni zajmą się między innymi sprawą udzielenia pomocy finansowej na realizację Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Dni Leżajska.

W tym roku trzy samorządy: Gmina Leżajsk, Powiat i Miasto Leżajsk przy dużym wsparciu finansowym Grupy Żywiec i Browaru, organizują w dniu 9 lipca imprezę na stadionie Pogoni. Nazwa imprezy – Dni Leżajska, ale nie nazwa jest tu ważna.  Wspólna impreza ma związek z zakończoną sukcesem walką o pozostanie Browaru w Leżajsku oraz inauguracją nowej marki. Jest to powód do radości, którym warto się podzielić z naszymi mieszkańcami. W lipcu startuje ogólnopolska kampania (radio, tv, Internet) nowego leżajskiego produktu.

W dzisiejszej Rzeczpospolitej zamieszczony jest artykuł na temat Browaru w Leżajsku – „Leżajskie piwa grają w zielone”.

Kolejna uchwała dotyczy również pomocy finansowej, tym razem dla Województwa Podkarpackiego na konserwację zalewu w Brzózie Królewskiej. Nasz wkład finansowy będzie wynosił 50 % kosztów, a drugą część sfinansuje PZMiUW w Rzeszowie. Wydaje się, że sprawa odmulenia zalewu zmierza do szczęśliwego końca.

W piątek uczniowie naszych szkół kończą zajęcia i udają się na upragnione wakacje.

Wcześniej w szkole, która uzyskała słaby wynik ze sprawdzianu w klasie szóstej, odbędzie się spotkanie Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców, na którym mam nadzieję poznamy przyczyny tak słabego wyniku oraz usłyszymy o podjętych działaniach naprawczych.

Również w piątek o godz. 19.00 rozpoczyna się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowi i Kameralnej – Leżajsk 2016. Program festiwalu poniżej.
Uczniom i Nauczycielom życzę udanych wakacji, a wszystkim czytającym  ten tekst – DOBREGO TYGODNIA!

Jutro dyżuruję od 7 do 14.

Organowy2016poprawiony

Dodaj komentarz