Co nas czeka w tym tygodniu

Dzień dobry!
Pierwszy, wakacyjny poniedziałek daje nam odetchnąć od upałów. Do pełni szczęścia brakuje tylko umiarkowanych opadów deszczu.
Weekend oprócz upałów, obfitował w wiele atrakcyjnych imprez. Dziękuję organizatorom Gminnego Dnia Strażaka w Dębnie oraz Pikniku Rodzinnego w Przychojcu.
Co nad czeka w tym tygodniu?

Poniedziałek

– spotkanie z Kierownikami Referatów (podsumowanie tygodnia oraz zadania do realizacji w tym tygodniu). Co udało się zrobić? Wykonana została elewacja budynku Ośrodka Kultury w Dębnie oraz rozpoczęto remont budynku Ośrodka Kultury w Wierzawicach (dach, elewacja – zdjęcia poniżej). Ogrodzony został fragment stadionu w Wierzawicach.  Zakończono modernizację dróg w Starym Mieście (całość), Wierzawicach (przy stadninie), druga droga jest w trakcie realizacji oraz w Giedlarowej (jeden odcinek). Na bieżąco wykonywane są koszenia. Przypomnę, że koszenia zalecamy na wniosek Sołtysów!
– Rada Nadzorcza Spółki Stare Miasto – Park, na którym Zarząd złoży sprawozdanie z działalności za ostatni okres.

Wtorek

– dyżur w Urzędzie od 7 do 15.

Środa

– sprawy Urzędu

– gościmy Flisaków w Rzuchowie. Na 19.30 zaplanowany jest występ Kapeli Flisackiej oraz biesiada flisacka.
Imieniny obchodzą Piotr i Paweł. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Czwartek

– odbiory wykonanych dróg
– spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie ścieków.
– 19.00 wpłynięcie Flisaków do Starego Miasta.  Od 19.30 program, jak w Rzuchowie
– 21.00 mecz Polska – Portugalia

Piątek

– sprawy Urzędu

Na koniec o trudnym temacie.
Na skierowanie do Domu Pomocy Społecznej oczekuje kilku mieszkańców naszej Gminy. Rozumiemy potrzebę osób starszych do godnego spędzenia starości, ale nie możemy pogodzić się z tym, że niektóre rodziny starają się zrzucić to zadanie na gminę, czyli na nas wszystkich. Nie dyskutuję w przypadku samotnej, schorowanej osoby, która nie może liczyć na żadne wsparcie od najbliższych i opieka w domu, którą finansujemy jest niewystarczająca. Tu skierowanie do Domu Pomocy Społecznej wydajemy nie patrząc na koszt, który wynosi ok. 3 000 zł miesięcznie. Nasze „opory” budzi fakt, kiedy wiemy, że są dzieci, które chętnie przejmą majątek po danej osobie, a jak rozmawiamy o współfinansowania (czasami symbolicznym) pobytu w DPS, matki lub ojca, wyszukują tysiąc powodów żeby nie płacić. Mamy też przypadki, że wcześniej rodzina pozbawi majątku starszą osobę i zostawi problem jej starości gminie. Takie postawy, naganne moralnie, niestety się zdążają. Każdy przypadek dokładnie badamy. Jeżeli nie da się dogadać z dziećmi,   będziemy musieli sięgnąć po środki prawne. Proszę się nie dziwić, że takie sprawy toczą się długo, ale….

W ubiegłym tygodniu odbyło się burzliwe spotkanie Radnych z Wierzawic oraz Przewodniczącego Rady Sołeckiej z Sołtysem na temat wywiązywania się Pana Sołtysa z obowiązków. Ocena nie wypadła dobrze. Do tematu wrócę wkrótce.

IMG_3494

IMG_3486

Dodaj komentarz