Dobre wiadomości

W ubiegłym tygodniu uczestniczyłem w przekazaniu placu budowy przez GDDKiA, Firmie Strabag, wykonawcy przebudowy drogi krajowej 77, przebiegającej przez Wierzawice. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia oraz wybudowane zostaną nowe odcinki chodników plus zatoki autobusowe. Wartość inwestycji 3 500 000 zł.

 

Dobiegają końca prace przy przebudowie i nadbudowie Zespołu Szkół w Giedlarowej. Dobudowana została kondygnacja nad mała salą gimnastyczną, wyremontowano wspomnianą salę, a obecnie trwa remont szatni. Najważniejszą sprawą było wykonanie wentylacji, gdyż obecna pozostawiała wiele do życzenia oraz remont instalacji elektrycznej. Te roboty mamy już za sobą. Teraz szatnia będzie malowana. I jeszcze jedno ważne zadanie do wykonania. Wymienione zostaną barierki na schodach. Obecne mają już swoje lata i najwyższy czas na ich wymianę.

 

W Biedaczowie, zdecydowaliśmy się na kapitalny remont całego budynku szkoły. Przypomnę, że w tej miejscowości budujemy salę gimnastyczną, a przy tej okazji zaplanowany był remont parteru szkoły. Po analizie stwierdziliśmy, że pozostawienie piętra budynku w obecnym stanie jest bez sensu. Mielibyśmy nowa salę, wyremontowany parter, a piętro z innej epoki. Efekt końcowy całej inwestycji – marny. Przełożenie remontu piętra na późniejszy czas byłoby mało ekonomiczne. Stąd decyzja o dodatkowych środkach i zwiększeniu zakresu prac. Z tego powodu, w pierwszych dwóch tygodniach września, mogą być pewne utrudnienia w dostępie uczniów do wszystkich pomieszczeń, ale po tym okresie, myślę, że wszyscy będą zadowoleni.

 

Konserwacja zalewu w Brzozie Królewskiej, mimo pewnych problemów, zbliża się do szczęśliwego finału. Po sprawdzeniu ofert okazało się, że najtańsza oferta jest nieprawidłowa i podlega odrzuceniu. I tu pojawił się problem finansowy, gdyż kolejna oferta jest „nieco” droższa. Zwróciłem się z prośbą do Rady Gminy Leżajsk o przeznaczenie na ten cel dodatkowych środków. Decyzja Rady jest pozytywna. Za dodatkowe wsparcie finansowe tej inwestycji, serdecznie Radnym dziękuję.

 

Ogłosiliśmy przetarg na dowóz uczniów do szkół oraz dowóz dzieci niepełnosprawnych do ośrodków szkolno – wychowawczych.

 

W okresie wakacyjnym odbywa się wiele imprez na terenie Gminy. W ostatnią niedzielę mieliśmy Święto Wsi Hucisko oraz Turniej piłkarski im. A. Magla w Starym Mieście.  W najbliższą niedzielę odbędą się pikniki w Rzuchowie i Biedaczowie oraz strażacki turniej piłkarski w Starym Mieście.