Kilka grudniowych informacji

Kolejne dni kończącego się roku wypełnione są pracą związaną z realizacją budżetu. Dokonywane są wnikliwe analizy wydatków oraz ostatnie przesunięcia środków. To również okres, kiedy bardziej jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych oraz obdarowujemy się prezentami.

W ramach „Szlachetnej Paczki”, Pracownicy Urzędu Gminy zebrali kwotę ponad 2 tyś. złotych, która została przeznaczona na zakup artykułów żywnościowych, odzieży i sprzętu RTV dla potrzebującej rodziny z terenu Gminy. Przy tej okazji, jeszcze jedna rodzina, która nie znalazła się na liście „Szlachetnej Paczki”, otrzymała artykuły spożywcze, chemię gospodarczą oraz odzież. Warto pomagać!

Kolejny prezent, otrzymali mieszkańcy Dębna, a jest to nowa droga na Stróżach.

Mikołaj zawitał też do szkół i przedszkoli, gdzie zakupiony został nowy sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki.

Kolejna okazja, aby wcielić się w rolę Św. Mikołaja będzie w najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 przed premierą musicalu – stacja Broadway (hala sportowa Zespołu Szkół w Giedlarowej). Organizatorzy zaplanowali licytację oraz zbiórkę charytatywną na rzecz Niny Dobrowolskiej z Dębna, która zmaga się z ciężką chorobą. Wspólnie z Pracownikami Urzędu postanowiliśmy przeznaczyć na licytację bilet na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w dniach 27 – 28 stycznia 2018 r. oraz weekend w domku letniskowym w Brzózie Królewskiej.

Zapadła decyzja, aby przeznaczyć dodatkowe środki na „świąteczne” premie dla Pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Gminy Leżajsk (szkoły, przedszkola, ośrodek kultury, biblioteka).

Również prezenty otrzymają Przedsiębiorcy. W ramach naborów wniosków dla przedsiębiorców ogłoszonych przez LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” Rada Programowa rozdysponowała dostępne środki m.in. dla przedsiębiorców i osób fizycznych z terenu Gminy Leżajsk. Na rozwój działalności środki na łączną kwotę 574.977 tys. zł. przydzielono 4 firmom z naszej Gminy, natomiast środki na łączną kwotę 300.000 tys. zł. na podjęcie działalności gospodarczej przydzielono 6 Wnioskodawcom (po 50 tys. zł.). Wnioski zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie oczekują na dalszą weryfikację

Na prezent w postaci nowego samochodu czekają Strażacy z Biedaczowa.

Miejmy nadzieję, że „prezent”, Mieszkańcom Gminy ufunduje Zarząd Powiatu. Ten „prezent”, to realizacja obowiązku zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych w Chałupkach Dębniańskich, Hucisku, Wierzawicach, Piskorowicach i Przychojcu. Pismo w tej sprawie wystosowali do Zarządu, Sołtysi z terenu Gminy.