Kilka informacji

Dzisiaj mamy pierwszy, poważny atak zimy. Na zewnątrz zrobiło się biało, ale mimo uroku tej pory roku,  apeluję do zimy, aby jeszcze na kilka dni odpuściła. Powód jest jeden – trwające inwestycje. W trakcie budowy jest droga w Dębnie, a przy sali gimnastycznej w Biedaczowie wykonawcą musi ułożyć kostkę oraz dokończyć elewację. Pozostałe prace, które zostały do wykonania, obejmują wewnątrze budynku. Myslę, że za dwa miesiące, sala będzie gotowa.

Warto wspomnieć, że we wspomnianych miejscowościach, Strażacy dostosowują garaże do wymogów (wymiarów) nowych samochodów. Wiele prac wykonali samodzielnie, za co im serdecznie dziękuję.

Kolejną, kończąca się inwestycją jest konserwacja zalewu w Brzózie Królewskiej. Do wykonania zostały roboty dodatkowe, które nie były przewidziane w głównej umowie z Wykonawcą.

Gdyby pogoda pozwoliła, moglibyśmy przystąpić do budowy kanalizacji w dwóch.miejscowościach. Umowy z wykonawcami zostaly podpisane.

W ubiegłym tygodniu, wspólnie z Panią Prezes Spółki Stare Miasto – Park, uczestniczyłem w Gali „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2017. Bardzo sie cieszę, że Nasza Spółka została (już po raz drugi) laureatem konkursu. Tym razem w kategorii – Najlepsze usługi – usługa kompleksowego zagospodarowania odpadów komunalnych.

Więcej na ten temat:

http://png.pl/newsy.php

http://png.pl/artykuly.php?id=31

Podczas wtorkowego dyżuru, Mieszkańcy zgłaszali problem dróg polnych, które są niszczone przez niektórych rolników. Powołałem Komisję, która przy udziale Sołtysów, dokona w tym tygodniu (jeżeli pogoda pozwoli) przeglądu dróg w Rzuchowie i Piskorowicach. Do tematu wkrótce wrócę.

Inna Komisja dokonała przeglądu pomieszczeń szatni na boiskach piłkarskich. W jednym przypadku, użytkownicy chyba zapomnieli, jak należy korzystać z obiektu i do jakich celów ma służyć. Przy przyznawaniu dotacji na działalność klubów w 2018 roku, wezmę ten fakt pod uwagę.

W najbliższym tygodniu zaplanowanych jest kilka ważnych wydarzeń,  w tym Sesja Rady Gminy.

Zainteresowanych Mieszkańców zapraszam na mój dyżur, który będę pełnił we wtorek od godz. 7.00 do 15.00 (z przerwą od 8 do 9.30).

Dobrego tygodnia!