Na nowy tydzień i coś jeszcze

„Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje”

Kazimierz Górski

Dzień dobry w poniedziałek

Za nami pierwsze emocje związane z Reprezentacją Polski. Nasi piłkarze posłuchali rady legendarnego trenera Kazimierza Górskiego: „Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”. I jest super!!!

A teraz inny cytat:

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie” Te słowa wiersza Jana Brzechwy stały się powszechnie znanym w Polsce porzekadłem.
A czy tak jest? Będzie się o tym mogła przekonać 40 osobowa grupa dzieci z terenu naszej gminy, która na przełomie lipca i sierpnia będzie odpoczywała w tej miejscowości.
Kolonię zorganizował i sfinansował Urząd Gminy, a uczestników wytypują dyrektorzy szkół. W piątek podpisałem stosowną umowę.

Co nas czeka w tym tygodniu?

Inwestycje.
Są realizowane zgodnie z planem i dzięki oszczędnościom i otrzymanym dotacjom ciągle ich przybywa.  Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, otrzymaliśmy dofinansowanie na drogi w Starym Mieście (będzie budowana w 2017 r.), Gwizdowie i Wierzawicach.  Kolejna zgłoszona droga w Dębnie jest bardzo wysoko na liście rezerwowej i jestem przekonany, że również otrzyma dofinansowanie.

W piątek ogłosiliśmy kolejny przetarg na modernizację dróg na terenie gminy.

Wydarzenia kulturalne i sportowe
W środę  na zamku Królewskim w Warszawie zespół Folusz z Giedlarowej odbierze Nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.  Nagroda przyznawana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Gratulacje złożę zespołowi osobiście podczas uroczystej Gali.
Również w środę o godz.19.00 Koncert w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku „Jeśli miłość…”. Wykonawcy: Alicja Majewska,Włodzimierz Korcz i Strzyżowski Chór Kameralny.
18 czerwca Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska organizuje bieg leśny Tropem Brzózańskiego Wilka.

Zapraszam na mój dyżur we wtorek od 7 do 15.

Dobrego tygodnia!

Dodaj komentarz