Podsumowanie dwóch tygodni

Spotkanie z Seniorami w Brzózie Królewskiej – 10 lutego, zakończyło tegoroczne obchody Dnia Seniora na terenie Gminy. W tym roku 72 pary małżeńskie obchodziły jubileusze zawarcia związku małżeńskiego. Najwięcej par świętowało jubileusz 50 – lecia, ale były również pary, które przeżyły że sobą 70 lat. Najdłuższy , 73 letni staż małżeński ma para z Wierzawic. Jeszcze raz wszystkim jubilatom skladam najlepsze życzenia, a wszystkim zaangażowanym o organizację uroczystości skladam serdeczne podziękowania.

Odbyły się  zebrania sprawozdawcze w kolejnych jednostekach OSP  (Chałupki Dębniańskie, Dębno, Rzuchów i Piskorowice), a za tydzień  odbędą się w Przychojcu i Starym Mieście. W kolejce czekają już zebrania wiejskie.
Najbliższe zebrania wiejskie  zaplanowane są w Brzózie Królewskiej (27 lutego) i Biedaczowie (1 marca). W obu przypadkach tematem głównym będą zaplanowane inwestycje (kanalizacja, drogi). Chcemy również omówić temat odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców. W Brzozie Królewskiej będzie podejmowana decyzja o przekazaniu dzialki wraz budynkiem starego przedszkola z przeznaczeniem na kaplicę przedpogrzebową.

Jubileusz 5 – lecia istnienia świętuje Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Stare Miasto. Z tej okazji Wszystkim Członkom Stowarzyszenia skladam najlepsze życzenia i dziękuję za dotychczasową działalność.

Dzisiaj w Brzozie Królewskiej, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Budżetu Rady Gminy, na które zostali zaproszeni członkowie orkiestry. Tematem głównym były zasady funkcjonowania i finansowania orkiestry.

Złożony został wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu dla wszystkich jednostek OSP.

Trwają prace związane z przygotowaniem przetargu na remonty i modernizację dróg we wszystkich miejscowościach.

W ostatnim tygodniu mieszkańcom gminy przekazano kilka ton żywności pochodzącej z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Wcześniej, pracownicy PKPS zorganizowali warsztaty kulinarne dla odbiorców żywności wraz z degustacją przygotowanych potraw.

Po ścisłym poście w środę popielcową, można było uzupełnić kalorie.